Altijd het beste aanbod
Veilig boeken bij betrouwbare partners
'Doe alsof je thuis bent!' had eigenaresse Jolanda gezegd. Toch: je thuis voelen is iets wat vanzelf gebeurt, of niet. Maar toen ik de bloeiende tuin binnenwandelde en daar de dieprode 18e eeuwse boerderij zag liggen, kreeg ik al een vermoeden. Toen zag ik de dieren, de andere gasten die rustig bij het zwembad lagen en al gauw wist ik: bij Agroturismo Matxani Gran komt dat gevoel inderdaad vanzelf.
Verscholen op het platteland in Sant Climent Mahon geniet ik van niks anders dan rust en stilte de afgelopen dagen. De dag dat ik hier aankwam, was het nog vroeg in de ochtend. 'Wil je een ontbijtje?' Ik knikte. 'Kijk ondertussen even rond', had Jolanda gezegd en tuurlijk deed ik dat.
De eeuwenoude boerderij op Menorca voelde magisch. Perfect gerestaureerd, met Spaanse bogen, kleuren en eeuwenoud hout. Eenmaal terug was mijn ontbijt klaar. Er is een gezamenlijke keuken, een gedeelde BBQ en zelfs een biologische groentetuin waar gasten gebruik van mogen maken. 'Voel je vooral heel erg thuis!' Dit is het dus: thuiskomen, mét een vleugje Spaanse charme.
Aangekomen bij La Casona del Patio merk ik het meteen: rust en ruimte is er in overvloed. Overal hangt een ontspannen sfeer en daardoor waan ik me meteen ver van de bewoonde wereld. Enrique loopt voor me uit richting een klein gebouwtje en als hij even later de houten deur voor me opendoet, valt mijn oog op een jacuzzi. Op de achtergrond hoor ik akoestische muziek en de hele ruimte is gevuld met een heerlijke frisse, spa-achtige geur.
De rest van dit fijne adresje is al net zo ontspannend. De omgeving is mooi, ik kan op mijn eigen terras relaxen met een boekje en een glas wijn... Maar ik ben natuurlijk ook naar Tenerife gekomen om dit prachtige eiland te ontdekken! Daar ga ik morgen dan ook direct mee beginnen nadat ik heb genoten van een heerlijk ontbijtje.